Поради батькам


   Якою буде дитина, залежить від вихователів: перші уроки доброти малюкові дає родина. Цього навчають її слова і вчинки батьків, їх взаємини з людьми вдома, на роботі, на вулиці. Це своєрідна  школа, де дитина навчається мислити, відчувати, жити серед людей. Слово, усмішка, погляд, жест близької людини, її ставлення до інших людей – усе це швидко сприймається, схоплюється в той час, коли малюк освоює світ.
 
«Виховання – процес соціальний у найширшому розумінні. Виховує все: люди, речі, явища, але передусім і найбільше – люди. З них на першому місці - батьки і педагоги ».
О.С. Макаренко

   Джерелом розвитку є суспільний досвід, а навчання і виховання – основними засобами передачі цього досвіду дитині. Розвитком можна керувати, спрямовувати його в потрібний бік. Це доведено працями багатьох психологів і педагогів. Від народження дитина дістає у спадок людський організм, нервову систему, мозок. Але все це вона одержує у своєму індивідуальному варіанті, який частково залежить вид того, хто її батько і мати, дідусі і бабусі, а також більш далекі предки, частково – від випадкових причин, врахувати які практично неможливо. Але нас цікавлять не фізичні якості, а передумови засвоєння людської культури.
   Сучасна наука не дає переконливої відповіді на це запитання. Досвід людства, нагромаджений за тисячі років, справді невичерпний. І до різних дітей, навіть тих, що живуть в одній і тій же родині, що відвідують одну і ту ж групу дитячого садка або один і той же шкільний клас, він повертається різними боками. Бо шляхи його передачі дитині такі ж різноманітні, як і вона сама. Це і прямі настанови батьків, учителів, вихователів, і те, що вона побачила по телевізору, в кіно, прочитала в книжці, засвоїла з власних дій з предметами і при спілкуванні з однолітками. Навіть випадкова фраза, почута на вулиці, уривок мелодії, машина, яка промчала мимо, можуть залишити незгладимий слід у пам'яті, повернути в той чи інший бік дитячу думку, надати нового значення засвоєному раніше.

«Якою буде людина, головним чином залежить від того, якою ви її зробите до п'ятого року життя. Якщо до п'яти років ви не виховаєте її як слід, потім доведеться перевиховувати ».
О.С. Макаренко 


Тест для батьків "Які ми батьки?"
Тест для батьків "Чи хороші ви батьки?"
Рекомендації батькам учнів середніх і старших класів
Рекомендації батькам учнів середніх класів щодо підготовки домашніх завдань
Формування етичної культури у сім"ї


Комментариев нет:

Отправить комментарий